מתןך: מותו של סוכן
מאת: ארתור מילר
דמות: ביף

אבא? באתי להגיד שלום אבא, אני לא חוזר לכאן יותר. הבנתי משהו בקשר לעצמי..ואני מנסה להסביר לך אותו כבר הרבה זמן, אבל אני חושב שאני פשוט לא מספיק פיקח בשביל להסביר לך ככה, שתבין..אתה אף פעם לא תראה אותי כמו שאני באמת,אז בשביל מה להתווכח ו….ובוא פשוט תגיד לי מה בדיוק אתה רוצה ממני ונגמור עניין?
מספיק עם השטויות האלו של אבא ובן,שנינו יודעים את האמת..אבל פשוט אף פעם לא דיברנו אמת בבית הזה,אפילו לא לעשר דקות! אז עכשיו באתי לכאן כדי שתשמע את האמת, והאמת היא שאף פעם לא הגעתי לכלום, כי פשוט ניפחת לי את השכל באוויר חם, עד שלא יכולתי לסבול ולקבל פקודות ממישהו! בטח לא ממך!
אתה יודע אני ברחתי היום במדרגות,אחת עשרה קומות ופתאום עצרתי..עצרתי באמצע בניין המשרדים הזה,וראיתי… ראיתי מה אני אוהב בעולם הזה, העבודה, האוכל הפנאי לשבת לעשן.. אני פשוט עמדתי ואמרתי לעצמי:"למה אני מנסה להיות מה שאני לא רוצה להיות? מה אני עושה בתוך משרד,מתבזה, עושה צחוק מעצמי, בזמן שכל מה שאני באמת רוצה נמצא שם ,בחוץ.. מחכה לי ברגע שבו אני אגיד:"אני יודע מי אני".
למה אני לא יכול להגיד את זה אבא?..למה?..תסביר לי ..אני לא כוכב או מנהיג,וגם אתה לא! אני לא מביא יותר הבייתה גביעים או מדאליות,ואתה תפסיק לחכות שאני אביא אותם כי זה לא יקרה!
אני תפסתי איזה שקר מגוחך היו כל החים שלי! אנחנו דיברנו מתוך חלום במשך יותר מ15 שנה! אז בוא לא נעמיד פנים שהכל בסדר,כי הכל לא בסדר…
דיי…תשחרר אותי אבא.תן לי ללכת..בבקשה תשחרר אותי ותן לי ללכת..אני אפס בסדר?..הנה אני אפס אבא,וזה כבר לא בשביל דווקא.. זה פשוט מה שאני.. זה הכל..
אל תבכי אמא.. הנה אני יורד לכם מהנשמה, תוכלי שוב לנשום לרווחה כמו שתמיד רצית
אם אנשים שואלים איפה אני ומה אני עושה ,אתם פשוט לא יודעים..ולא איכפת לכם..
לא תאמר לי בהצלחה אבא?

* השימוש במונולוג זה הינו באחריות המשתמש ולשימוש פרטי בלבד.
* מומלץ קודם לביצוע המונולוג לקרוא את המחזה עצמו.

דילוג לתוכן