האישה מן הים – מאת הנריק איבסן – מחזור 2013

הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין גאה להציג:

תקציר:

 

האישה מן הים
מאת הנריק איבסן
תרגום מנורבגית: גד קינר
בימוי ונוסח ההצגה: נועם שמואל

פלייר
למעלה ממאה ועשרים שנה לאחר שנכתבה, זוכה יצירת המופת של הנריק איבסן לביצוע מרענן ומהודק בביצועם של תלמידי שנה ג' בסטודיו למשחק של יורם לוישטיין, בבימויו של נועם שמואל. בכורה: 16.3.
כמו בהפקות קודמות ("הנאהבים והנעימים" של בשביס זינגר, או "תרז ראקן" של אמיל זולא) בוחר הסטודיו להעלות יצירה קלאסית שנחשבה בתקופתה לשנויה במחלוקת ועוסקת בשאלות של מוסר, תשוקה וזהות, שאלות אשר הופכות את המחזה לעל-זמני.
אלידה, "האישה מן הים", עזבה את בית אביה השוכן על חוף הים ועברה להתגורר הרחק בלב היבשה, בביתו של דוקטור ואנגל, בעלה המבוגר.
שש שנים היא חולקת איתו קורת גג משותפת במהלכן היא מוצאת עצמה לכודה בנישואים נטולי אהבה, מתפקדת כאם ואישה "מחליפה" לאשתו הקודמת של ואנגל, שנפטרה בגיל צעיר.
ה"פחד" המתעורר בשנים האחרונות באלידה הוא סממן של סוד אפל המאיים על שפיותה: איש זר שאיתו התארסה בעבר, חוזר אליה ממעמקי הים ומעמיד אותה בפני ההכרעה של חייה: האם תבחר להישאר נאמנה לנישואיה הדועכים במרומי הפיורד הנורבגי, או שמא תצא למסע ללב ים אל העתיד הלא נודע?

"האישה מן הים" היא דרמה חלומית, פיוטית וגועשת המוגשת בעיבוד עדכני, מהודק ומקוצר ליצירת המופת המוכרת של איבסן. נועם שמואל, במאי ההצגה מביים מזה שנים ב"קאמרי" ("משחקים בחצר האחורית", "ע'17", "רומיאו ויוליה" ועוד) ומשמש גם כיועצו האמנותי של מנהל התיאטרון עמרי ניצן. בעבר ביים במסגרת הסטודיו את ההפקות המצליחות "צומן וולקן" ו"רווקים ורווקות".

המלצה בעכבר העיר >>

ביקורת באתר הבמה – צבי גורן >>

ביקורת ב – ynet  – אלי לאון >>


עמוד פייסבוקתמונות פייסבוק


הצגה ראשונה – 19.03.2013

מאת: הנריק איבסן
תרגום מנורבגית: גד קינר
בימוי ונוסח ההצגה: נועם שמואל
ליווי אומנותי: לילך סגל
מוסיקה: אייל וייס
תפאורה: אבי שכוי
תלבושות: ברק פוני
תאורה: יעקב סליב
תנועה: עמית זמיר

בהשתתפות שחקני שנה ג':
עמית אפשטיין
אורטל בן שושן
נצר חריט
אדריאנו חאובל
שגיא הלפרין
אדי אלתרמן
אבינועם בן נחום
אפרת בן – יעקב פלג
מאיה בכובסקי

 

דילוג לתוכן